Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Demokrati oslavujú svoj prvý rok v Rumunsku, s najvyššími predstaviteľmi európskych štruktúr

Demokrati vo štvrtok (7. marec 2024) oslavujú prvé výročie vzniku. Svoje pôsobenie na politickej scéne si pripomínajú spoločne s najvyššími predstaviteľmi európskych štruktúr, s ktorými sa stretávajú na Kongrese EPP (stredo-pravé zoskupenie politických strán EÚ) v Rumunsku. V strane je 500 členov a aktuálne finišujú s prípravou kandidátky do eurovolieb.

Demokratov v súčasnosti vedie exminister obrany Jaroslav Naď Som typ človeka, ktorý sa nezvykne riadiť neúspechom. Aj v strane sa preto sústredím na výzvy, záväzky a najmä sľuby, ktoré sme dali našim voličom. Povedali sme, že budeme ponúkať odbornú, skúsenú, slušnú politiku a že zlu neuhneme. Vďaka skvelým ľuďom, ktorí sú zároveň expertmi vo svojej oblasti sa nám to darí napĺňať. Chodíme do regiónov, organizujeme diskusie a počúvame, ako veľmi chýbame v národnom parlamente. Vyzývam preto všetkých priaznivcov, aby v európskych voľbách nenechali nič na náhodu resp. na akýsi fenomén uvažovania o prepadnutí hlasov”, povedal Naď, ktorý je zároveň lídrom kandidátky do Európskeho parlamentu a tieto dni absolvuje spolu s ďalšími členmi predsedníctva viaceré rokovania s najvyššími predstaviteľmi európskych štruktúr, napríklad s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen či predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou. 

Z pohľadu bývalého premiéra Eduarda Hegera je dôležité, že strana aj po roku môže hovoriť o personálnej ale aj finančnej stabilizácii:  Vďaka priaznivcom, členom a odhodlaní predovšetkým Jara Naďa sa nám podarilo vyrovnať sa dlhmi a výrazne sa rozrásť. Postupne pod sebe priberáme ďalšie strany, ostatne to bola Šanca, ktorá je dnes načou plnohodnotnou súčasťou. Sme absolútne zastabilizovaní a do ďalšieho obdobia ideme s čistým stolom.”

Demokrati majú na najbližšie obdobie ujasnené ďalšie aktivity a témy, ktorým sa budú venovať:  Spravodlivosť, ochrana demokracie a bezpečnosť sú absolútnou prioritou. To sú tri piliere, ktoré sú dnes atakované vládnymi predstaviteľmi a ktoré potrebujeme vrátiť späť do rúk slušným ľuďom. Posledný rok bol pre Slovensko mimoriadne náročný, Demokrati odhalili množstvo káuz a nebezpečných prepojení na tie najvyššie miesta. V práci budeme pokračovať”, hovorí podpredseda a expert na spravodlivosť Juraj Šeliga.

Generálny sekretár strany Peter Markovič na záver komentuje vývoj členskej základne:  Aktuálne máme zhruba 500 členov, ktorí sú zastúpení v 74 okresoch a v najbližších týždňoch sa nám, pevne verím, podarí obsadiť aj zvyšných päť tak, aby sme pokryli celé Slovensko. Najväčšie zastúpenia máme v Bratislave a Leviciach, no záujem cítiť z každého kraja. Stranu budujeme zdola tak, ako sme to vždy hovorili v našej vízii o dobre fungujúcej strane.”

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte