Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Demokrati vyzbierali podpisy na hromadnú pripomienku v rekordom čase

Strana Demokrati vo štvrtok oznámila zber podpisov za hromadnú pripomienku k zákonu o RTVS a do dvoch hodín sa jej podarilo získať dostatočný počet. Znamená to, že Šimkovičovej rezort bude musieť do rozporového konania prizvať zástupcov verejnosti.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa okamžite po našej tlačovej konferencii zmobilizovali. Šimkovičovej ministerstvo si nemôže robiť s verejnými inštitúciami, ktoré sú financované z našich daní čo sa jej len zachce. Boj o zachovanie RTVS nie je na konci a my urobíme všetko pre to, aby to boli občania, ktorí budú rozhodovať o tom, ako má naša spoločná inštitúcia vyzerať.” Povedal Kristián Čekovský, bývalý šéf výboru NR SR pre kultúru a médiá. 

Advokát a člen predsedníctva Michal Kiča dodáva: „Hromadnou pripomienkou ľudia súhlasili, aby sme ich zastupovali na rozporovom konaní. Očakávam, že ministerstvo bude postupovať v súlade so zákonom a čoskoro nám bude doručené oznámenie o konaní.” 

Umelkyňa a členka predsedníctva Dorota Nvotová uzatvára, že na rozporové konanie pôjdu Demokrati s dôkladne pripravenými argumentmi, aby odborne a rázne zastupovali požiadavky verejnosti: „Ďakujeme ľuďom, že im záleží. Dobre sa pripravíme, budeme vecní a neustúpime z podmienok, pod ktoré sa podpísali stovky ľudí.”

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte