Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Výrazná pomoc pre zdravotne znevýhodnené deti

Demokrati pomáhajú slabším, presadili, aby osobní asistenti mohli pomáhať zdravotne znevýhodneným žiakom na školách

Osobní asistenti pre zdravotne znevýhodnené deti v školách sú realitou. V parlamente prešiel návrh poslankyne Jany Žitňanskej (Demokrati), ktorý výrazne pomôže týmto deťom lepšie zvládať školskú výučbu.

„Osobný asistent bude žiaka odprevádzať do školy, pomáhať mu pri samoobslužných činnostiach, ako je napríklad osobná hygiena, po vyučovaní ho bezpečne odprevadí domov. Zdravotne znevýhodnené deti tak dostanú pomoc, ktorá bude pre mnohé znamenať základnú podmienku na to, aby neostávali doma, ale chodili medzi ostatné deti do školy,“ upozorňuje Jana Žitňanská, s tým že zmena sa v súčasnosti dotkne približne 350 žiakov. V budúcnosti môže počet narásť na základe potrieb detí s ťažkým zdravotným znevýhodnením. 

Jedným z kľúčových bodov programu strany Demokrati je pomoc slabším, predovšetkým tým, ktorí to najviac potrebujú – zdravotne znevýhodnené deti a ich rodiny. Aktuálne je v parlamente v prvom čítaní návrh Jany Žitňanskej o pomoci zdravotne znevýhodneným deťom v akreditovaných detských domovoch. Demokrati tiež v budúcnosti budú riešiť aj otázku systémovej podpory týchto rodín okrem iného aj v oblasti preplácania nákladov na rehabilitácie, terapie či pomôcky, ktoré dnes rodiny mesačne stoja v priemere 300 až 700 Eur.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte