Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Vládna moc sa vysmieva občanom aj odborníkom a spôsobuje chaos

Vláda schválila novelu novely trestného zákona, ktorou sa majú opätovne zmeniť premlčacie doby za trestné činy, či už násilné alebo zasahujúce do integrity ľudskej osoby a dôstojnosti.

“Vláda nám ukazuje ako sa to robiť nemá. Najprv chceli expresne rýchlo schváliť novelu trestného zákona, ktorá pomáha zločincom a vládni predstavitelia si ňou fakticky udelili samoamnestiu. Tvrdili nám, že to je novela, ktorá je dobre a odborne pripravená. Teraz ju však musia meniť, pretože si schválili aj skrátenie premlčacích lehôt za znásilnenie alebo vraždu. Aj tento príklad ukazuje, že poslanci ani len nevedeli o čom hlasujú a že novela bola pripravená tak babrácky, že ju musia okamžite opravovať.” Komentuje kroky vlády Juraj Šeliga, expert na právo a spravodlivosť hnutia. 

Podľa Michala Kiču nás vládna koalícia nás uvrhla do bezprecedentného legislatívneho chaosu v extrémne dôležitej oblasti – trestnom práve. Aj k pretlačeniu beztrestnosti svojich ľudí pristúpila absolútne amatérsky a v priamom prenose popiera svoje vlastné tvrdenia. “Podobne ako kráľ z rozprávky, ktorý odvolával, čo odvolal a sľuboval, čo sľúbil. Avšak aj tu ukazujú, že im ide len o beztrestnosť svojich ľudí, pretože ekonomické a korupčné kauzy ich nominantov budú premlčané tak ako plánovali.” Hovorí Michal Kiča, bývalý štátny tajomník rezortu životného prostredia.

“Toto je presne ukážka toho, že keď novela, ktorá je navyše tak rozsiahla, neprejde riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním tak sú v nej chyby a chaos. Predstavitelia vládnej koalície vždy tvrdili, že oni sú riešením pre údajný chaos v spoločnosti. No to, čo dnes predvádzajú, nie je nič iné ako jeho vytváranie a legislatívna smršť v priamom prenose. Je to výsmech odborníkom, ktorí sa legislatíve venujú a rovnako aj občanom, ktorí sa stávajú nástrojom v rukách koalície, ktorá mení zákony hore dole a tak zasahuje do ich životov.” Uzatvára Šeliga. 

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte