Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Dohoda s Američanmi ostáva, no pýtam sa, kto sa ospravedlní mojej rodine?

Róbert Kaliňák (Smer) podľa medializovaných informácií potvrdil, že obranná dohoda s USA (DCA), ktorú za Slovensko podpísal vtedajší minister obrany Jaroslav Naď, nebude zrušená. Exminister Naď žiada, aby sa vláda verejne ospravedlnila za strašenie, burcovanie a klamanie Slovenska, ktoré sprevádzali antikampaň proti tejto štandardnej zmluve, ktorú majú navyše, uzatvorené mnohé ďalšie krajiny a je mimoriadne dôležitá pre bezpečnosť a obranu Slovenska.

Podľa Kaliňáka sú Američania féroví a neporušujú žiadne z ustanovení zmluvy: „Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy „vlastizradcovská“ zmluva, už dnes nie je vlastizradcovská. Ficovi, ale aj Hlasu a extrémistom poslúžila štandardne, ako nástroj propagandy a strachu voči ľuďom, ktorých klamali a zastrašovali nezmyslami. Je to úbohé a zároveň to potvrdzuje, že vláda Eduarda Hegera konala správne. Žiadam Fica, Pellegriniho, Kaliňáka, Blanára, Kmeca či Blahu, aby sa pozreli verejnosti do očí a poprosili o odpustenie,“ povedal predseda Demokratov Naď a zdôraznil, že dnešná koalícia a jej stúpenci organizovali protesty nielen pred NR SR, ale aj pred jeho domom a celú krajinu oblepili hanlivými billboardami poslancov, ktorí hlasovali za túto zmluvu.

„Dnešná vláda nám opozičným politikom a občanom Slovenska urobila kvôli dohode zo života peklo. Poviem za seba – vyhrážky smrťou a ublížením rodinným príslušníkom, nábojnice v schránke, neustále ataky zo strany oklamanej verejnosti, pýtam sa kvôli čomu som toto ja a moja rodina museli trpieť? No kvôli neškodnej, štandardnej a pre našu bezpečnosť prospešnej zmluve. Verím, že oklamaným voličom Smeru, Hlasu a SNS sa aspoň trochu otvorili oči,“ uzavrel tému Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte