Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Demokrati boli zapísaní do registra politických strán

Vo štvrtok 16. marca 2023 boli stanovy strany Demokrati zaregistrované do Registra politických strán a politických hnutí na Ministerstve vnútra SR. Platné sú tým aj zmeny týkajúce sa názvu strany či jej predsedu.

„Nové stanovy sme schválili na republikovom sneme v utorok 7. marca 2023. Teším sa, že dnes nadobudli účinnosť. V stanovách máme jasne definovanú víziu a programové ciele. Sme stredovou stranou, ktorá presadzuje demokratické princípy a právny štát. Našim cieľom je budovať moderné a úspešné Slovensko ako bezpečný a pokojný domov pre všetkých obyvateľov, čo spájame predovšetkým s aktívnym členstvom nášho štátu v Európskej únii a NATO. Do slovenskej politiky prinášame politiku založenú na slušnosti, odbornosti, vzájomnom rešpekte a konštruktívnom dialógu,“ uviedol predseda strany Demokrati Eduard Heger. Ako dodal, „úprimne si želám, aby išlo o štandardnú, dobre fungujúcu politickú stranu, ktorá bude spoľahlivou voľbou pre každého demokrata a každú demokratku. A to nie len pre jedno volebné obdobie. Ponúkame alternatívu voči stranám s korupčným pozadím (SMER-SD, HLAS-SD…), ako aj voči antisystémovo zameranými stranám (Republika, Kotlebovci-ĽSNS…).“

Predstavitelia strany rokujú o spolupráci s ďalšími subjektami zo stredo-pravého spektra slovenskej politickej scény. Do verejného života – do politiky – pozývajú aj ďalšie osobnosti. Presviedčajú ich, že sa oplatí angažovať sa v budovaní súdržnej spoločnosti a návratu Slovenska na trajektóriu dobiehania životnej úrovne najvýkonnejších členských štátov Európskej únie. Paralelne sa sústredia na tvorbu volebného programu strany.

Predsedom strany Demokrati je Eduard Heger. Podpredsedníčkami strany sú Andrea Cocherová a Adrea Letanovská, posty podpredsedov zastávajú aj Miroslav Kollár a Jaroslav Naď. Členmi predsedníctva strany sú ďalej Vladimír Bilčík, Ján Budaj, Kristián Čekovský, Karel Hirman, Rastislav Káčer, Pavel Nechala, František Oľha a Peter Markovič, ktorý je zároveň generálnym sekretárom strany.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte