Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >
Andrea Letanovská / primárka ARO a záchranárka Andrea Letanovská / primárka ARO a záchranárka

Ako primárka na ARO a záchranárka bojujem o životy ľudí

Tak som prisahala. Preto sa nedokážem nečinne prizerať ani keď ide o osud Slovenska. Ak do politiky nepôjdu slúžiť ľudia, ktorým ide viac o iných, než o seba, ostane tam len arogancia, hádky a zloba. Demokrati slúžia ľuďom. A do služby sa hlásim aj ja ako volebná líderka Demokratov.

Ľudia cítia neistotu, strach a beznádej. V tomto chaose nechcem písať o sebe. Na Slovensku sú urgentnejšie témy. Dôležité je hovoriť o nich. Dôležité je hovoriť o vás. O vašich obavách a o tom, ako vám môžeme pomôcť a pomôžeme. Nie o sebe.

Tých, ktorí riešia samých seba, a rozprávanie o sebe veselo považujú za politickú prácu, je v našej krajine už priveľa. Ich svet sú prázdne sľuby, vlastné záujmy a urazené egá. Ja v takom svete nechcem žiť.

Hippokratova prísaha sa nedá vziať späť. Nemienim ju vypnúť ani v politike, ani v kampani.

Som lekárkou už 30 rokov a to je mojou službou, mojím poslaním. Zaviazala som sa slúžiť tým, ktorí to potrebujú. Bez ohľadu na to, či je deň, či noc. Bez ohľadu na to, či som v plnej sile, alebo mám vlastné trápenie. Bez ohľadu na to, kto je ten človek, ktorý trpí a potrebuje pomoc. Je to môj pacient. Kýmkoľvek je a čokoľvek si myslí. Postarám sa o neho najlepšie, ako dokážem.

Tak som prisahala. Hippokratova prísaha sa nedá vziať späť. Nemienim ju vypnúť ani v politike, ani v kampani.

Preto budeme my Demokrati féroví a slušní. Nebudeme kričať. Budeme argumentovať slušne a pokojne. K veci. a hlavne vám budeme načúvať.

Nehádať sa a slúžiť ľuďom

Kedysi mali ľudia politikov v úcte a politici mali v úcte ľudí. Dobrý politik bol lekárom spoločnosti. Dnešní politici si zvykli, že hlasy získajú ľahko – strašením, útokmi a šírením zloby. Úmyselne vytvárajú chaos, ktorým kryjú vlastnú neschopnosť a vlastné záujmy.

S Demokratmi prinášame riešenia, ktoré majú jeden jediný cieľ: byť dobré pre vás.

Ja taká neviem byť. Nechcem byť. Ako človek z pomáhajúcej profesie som z iného cesta. Ľudí súdim podľa toho, čo robia pre druhých, čomu veria, či plnia svoje sľuby a najmä – či nastúpia do služby, keď treba.

Dobrý politik je lekárom spoločnosti.

Akú krajinu necháme deťom, ak to teraz vzdáme?

Akú krajinu necháme deťom, ak to teraz vzdáme?

Som primárka na ARO v Národnom onkologickom ústave. Liečime tých najťažších pacientov, často so zlyhávajúcimi životnými funkciami. Ako intenzivisti musíme urobiť všetko, bojovať zo všetkých síl, aby sme pacienta zachránili. Lebo po nás už nastupuje iba patológ. Nemáme kam pacienta preložiť. My si vždy musíme poradiť, nájsť riešenie. Mám do hĺbky duše vštepené nehádzať problémy na niekoho iného.

Zlo sa nedá poraziť zlom. Ego neprebijeme bitím sa do pŕs. Krikľúňov nie je možné prekričať.

Aj naša krajina je v kritickom stave - sebci, oligarchovia a extrémisti ohrozujú Slovensko. Naliehavo potrebuje pomoc, riešenie a stabilizáciu životných funkcií.

No v hádke a v konflikte sa nedá robiť ani politika ani medicína. Život pacienta v ohrození visí na tenkom vlásku súdržnosti a spolupráci tímu záchranárov. Predstavte si, že by to bolo vaše dieťa. Je úplne jedno, že nemáte totožné názory. Je to malichernosť, ide to bokom. Aj my teraz musíme spojiť všetky sily – s jediným cieľom, zachrániť slušný život na Slovensku.

Zlo sa nedá poraziť zlom. Ego neprebijeme bitím sa do pŕs. Krikľúňov nie je možné prekričať.

Hlásim sa do služby. Pokojne a bez chaosu.

Hlásim sa do služby. Pokojne a bez chaosu.

Úlohou nás Demokratov, mojou úlohou, je ponúknuť pokojnú alternatívu a viesť súboj za záchranu Slovenska. Slovenska, ktoré potrebuje odbornosť a odhodlanie nesebecky slúžiť. K tejto službe sa Demokrati hlásia. A ja sa k nej hlásim tiež.

Naším cieľom je, aby pokoj a slušnosť zvíťazili. Mojím posolstvom je slúžiť ľuďom.

No viem, že sama to nezvládnem. Správa demokratickej krajiny nie je o jednom človeku, o silnom lídrovi. Preto som rada, že mám po boku skúsenosti Eda Hegera, odhodlanie, pevné postoje a jasné geopolitické ukotvenie Jara Naďa.

Neúnavný boj proti korupcii Pala Nechalu a Jura Šeligu. Sebavedomý svet občianskych hodnôt Andrei Cocherovej. Fungujúce mesto Mira Kollára, či neprehliadnuteľné výsledky sociálnej pomoci Janky Žitňanskej.

Parlamentné voľby v septembri budú o tom, či bude na Slovensku pokračovať chaos a konflikty alebo bude vo vláde odbornosť, spolupráca a výsledky.

Naším cieľom je, aby pokoj a slušnosť zvíťazili. Mojím posolstvom je slúžiť ľuďom. Pokojne a bez chaosu. Stranou, ktorú vediem do volieb sú Demokrati. Pridajte sa k nám!

Sledujte Andreu na sociálnych sieťach:

Mám veľa životných rolí

Som manželkou svojho úžasného muža Petra, dcérou, matkou dvoch detí a viacnásobnou babičkou.

Vo voľnom čase rada športujem. Predsa len, musím sa udržiavať v kondícii. Kedysi som bola šampiónkou v karate, som vášnivou turistkou a milovníčkou umenia. Najradšej mám jazz. Chvíľu som sa učila hrať na saxofón, ale veľmi rýchlo a s pokorou som sa vrátila na stranu poslucháča.
Ale teraz už dosť o mne.
Dôležití ste vy.

Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.
Fotografia v slideri.