Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Ak bude schôdza otvorená, predložíme nové znenie uznesenia

Poslanci za stranu Demokrati, ktorých je v súčasnosti 15, sa fyzicky zúčastnia pondelkovej mimoriadnej schôdze, no nezahlasujú za schválenie jej programu. Povedal to poslanec NR SR Juraj Šeliga (Demokrati) na piatkovej tlačovej konferencii. Demokrati deklarovali, že sú odhodlaní naďalej bojovať proti Ficovi a ak sa mimoriadna schôdza otvorí, predložia na ňu vlastné znenie uznesenia. O znení uznesenia chceli Demokrati v piatok rokovať s demokratickými stranami. Šeliga sa zároveň vyjadril, že rešpektuje vôľu ostatných demokratických strán nespolupracovať, no považuje to za nezodpovedné voči občanom Slovenska.

Budeme na mimoriadnej schôdzi prítomní, no nepodporíme jej otvorenie. Ignorácia Fica nezastaví. Našich 15 poslancov je pripravených bojovať za Slovensko,” povedal člen predsedníctva Demokratov Juraj Šeliga.

Šeliga informoval, že demokratické strany sa dnes nedostavili na rokovanie o spoločnom postupe. Na tomto stretnutí sa Demokrati chceli rozprávať o novom znení uznesenia ktoré chceli spoločne s ďalšími stranami predložiť v prípade, ak bude schôdza otvorená. „Veľmi jasne hovoríme, že Demokrati sú dnes jediná politická strana, ktorá sa otvorene stavia Robertovi Ficovi. Jediná strana, ktorá chce, aby doba Žilinkovania skončila a má plán na reformu prokuratúry. My jasne hovoríme, že s Hlasom nie, že so Smerom nie. Nekrútime sa ako KDH, alebo PS,” povedal Šeliga.

„My sme na stretnutí so stranami nechceli politikárčiť. Chceli sme sa dohodnúť na spoločnom postupe, pretože to považujeme za dôležité! V prípade, ak sa mimoriadna schôdza otvorí, predložíme na ňu vlastné znenie uznesenia. V návrhu nového znenia uznesenia konštatujeme, že Fico šíri konšpirácie, na Slovensku sa žiadny prevrat nedeje a zároveň žiadame vládu, aby začala pracovať na komplexnej reforme prokuratúry,”informoval Šeliga.

“Včera sme boli na výjazde v Šali a diskutovali sme s občanmi. Pýtali sme sa ich, či si myslia, že na Slovensku máme prevrat. Niektorí sa smiali a niektorí si ťukali na čelo,” uviedla volebná líderka Demokratov Andrea Letanovská. 

Letanovská pripomenula, že sa blíži výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na územie ČSR. „Sovietsky režim pripravil svojich občanov o slobodu voliť, slobodu cestovať, podnikať, rozvíjať svoj talent a byť úspešný. Taká bola predstava režimu o demokracii. A podobnú predstavu má aj Robert Fico: ‚Nesiahajte mi na mojich ľudí, na moje biznisy, na moje vzťahy a bude pokoj.’ Inak je to podľa neho prevrat,” povedala Letanovská.

Robert Fico definitívne potvrdil, že je novodobý Vladimír Mečiar. Neštíti sa oficiálne požadovať vykopnutie, pre neho, nepohodlných vyšetrovateľov. Demokratické strany sa musia Ficovi jasne postaviť. Ak si naši kolegovia myslia, že teraz je čas strčiť hlavu do piesku a snažiť sa byť za pekných, tak sa rozhodne mýlia. Demokratické strany musia spolupracovať a ťahať za jeden povraz proti zlu. Pretože, netreba zabúdať, že Fico sa už plne koordinuje s ostatnými stranami a to je veľmi nebezpečné.” povedal podpredseda Demokratov Jaroslav Naď.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte