Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

200 je viac ako 500 – nové ambulancie v regiónoch potrebujeme rýchlo

Volebná líderka strany Demokrati Andrea Letanovská po návšteve Bardejovskej nemocnice informovala, že situácia s pediatrami je aj v tomto regióne akútna. 
„Na to, aby sme tento problém vyriešili, potrebujeme situáciu najprv zastabilizovať. Pediatri už na jeseň avizujú, že vypovedajú služby a možno až tretina detí príde o svojho lekára. Je to akútne, keďže sa blíži aj chrípkové obdobie,“ upozornila Letanovská.
Letanovská avizovala, že po komunikácií s ministrom zdravotníctva verí, že minister nájde spoločnú reč so zainteresovanými stranami. „My v strane Demokrati sme následne pripravení dodať 15 poslaneckých podpisov a zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR,“ zopakovala Letanovská.
Podľa Letanovskej by sa politické strany mali menej sústrediť na seba a podporiť riešenie tejto vážnej situácie. „Sme v Bardejove, kde sa prednedávnom premávali staré fiatky, ktoré sľubujú odmenu 500 eur, ktorá ale nebude. Všimli ste si, ako to vyriešilo problém Slovenského zdravotníctva? Ja nie. Je to zbytočné,“ zhodnotila Letanovská.
Ako dlhodobé riešenie vidí Letanovská podporu budovania ambulancií v regiónoch, kde najviac chýbajú. „Priorita strany Demokrati je vytvorenie 200 nových ambulancií lekárov prvého kontaktu a špecialistov. Ďalej zavedieme rezidentské programy pre lekárov v nedostatkových odboroch, najmä na ambulanciách, aby neodchádzali do zahraničia a mali dobré podmienky na prácu na Slovensku,“ povedala Letanovská.
„Toto všetko môžeme presadiť, len keď budú Demokrati vo vláde, iba tak môže vzniknúť pokojná vláda, ktorá pracuje pre ľudí a nezaoberá sa hádkami a nerozoberá si krajinu po kúskoch. Bez Demokratov takáto vláda nevznikne,“ uzavrela Letanovská.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte