Pridajte sa k nám >
Pomôžte nám >
Prispejte nám na činnosť strany >

Ďalšie

Demokrati
Prechádzať

Pavel Nechala

Zástanca právneho a demokratického štátu, protikorupčný expert a podporovateľ digitálnych technológii

Pavel sa už ako študent Právnickej fakulty UK začal zapájať do legislatívnej tvorby. Podieľal sa napríklad na príprave zákona o regulácii lobingu. Tieto aktivity ho neskôr doviedli k práci pre Transparency International Slovensko. Počas sedemnástich rokov v TIS viedol viaceré projekty, zúčastňoval sa na príprave legislatív (regulácia konfliktu záujmov, ochrana oznamovateľov), či zastupoval osoby poukazujúce na nekalé praktiky a hodnotil politické strany a hnutia aj z pohľadu ich financovania.

Viedol protikorupčnú poradňu, ktorá občanom poskytovala základné poradenstvo a usmernenie, ako postupovať pri nahlasovaní korupcie. Napísal Protikorupčný manuál, ktorý pomáha firmám zavádzať opatrenia na potláčanie korupčného správania. Počas vlád Smeru bojoval za zachovanie Špeciálneho súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry.

Dnes sa okrem iného venuje ochrane osobných údajov a právu informačných technológií. Pravidelne publikuje v odborných časopisoch a prednáša na prestížnych slovenských konferenciách. S manželkou Monikou a troma deťmi býva v Bratislavskej Petržalke.

Prechádzať

Kto chce demokraciu a slušnosť nech sa prihlási

(k odberu newslettra)

Demokrati

Zadajte svoj e-mail

Zdieľajte